Karty kredytowe versus szybki pożyczki. Co jest lepsze?

Jeśli często występuje zapotrzebowanie na małe kwoty środków pieniężnych na pomoc przyjdą karta kredytowa lub szybkie pożyczki. Ale co jest lepsze? Spróbujmy wyróżnić zalety każdej z opcji.

Zalety mikropożyczek

Prędkość

Darmowe pożyczki przez internet można załatwić w ciągu kilku minut, bez wychodzenia z domu, wystarczy wypełnić wniosek i poczekać na decyzję. Jeszcze przez kilka chwil pieniądze przelewane są na rachunek bankowy kredytobiorcy. Wszystko odbywa się bardzo szybko. Kredytobiorcom wcale nie trzeba jechać przez całe miasto w oddział placówki bankowej.

Dostępność

W firmach które udzielają szybkich pożyczek przez internet, wymagania wobec kredyobiorców nie są tak restrykcyjne, jak warunki bankowe. Nawet jeżeli historia kredytowa kredytobiorcy ma negatywne punkty, to on nadal będzie mógł uzyskać szybką pożyczkę. Ale jeśli kredytobiorca będzie chciał skorzystać z karty kredytowej, to może napotkać duże trudności. Dla banku jakość historii kredytowej ma bardzo ważne znaczenie.

Bez zaświadczeń

Aby uzyskać szybki kredyt przez internet, klienci nie muszą zbierać informacje, dokumenty, aby udowodnić swoją wypłacalność. A oto w bankach, przed tym, jak wydać kartę kredytową, obowiązkowo poproszą o zaświadczenie o dochodach, sprawdzą wyciąg bankowy za ostatnie 3-6 miesięcy.

Zalety kart kredytowych

Okres karencji

Silną zaletą karty kredytowej jest okres prolongaty kredytu. Może on wynosić 50-60 dni. Jeśli w ciągu tego okresu klient płaci za zakupy kartą, a następnie spłaca całą kwotę zadłużenia, to z niego nie pobiera się odsetek za korzystanie z pieniędzy. Czyli ma on kredyt ze stopą procentową wynoszącą 0%. Chociaż czasami szybkie pożyczki online z oprocentowaniem 0% też można zaciągnąć. Więcej informacji można znaleźć w materiale "Gdzie można dostać darmową pożyczkę w Polsce?"

Stały dostęp do pieniędzy

Po tym, jak kredytobiorca otrzyma kartę kredytową, u niego pojawia się stały dostęp do pożyczonych środków. Przy tym nie trzeba, jak w przypadku z szybką pożyczką, ponownie uzyskiwać aprobatę dla tego, aby korzystać ze środków.

Bonusy i przywileje

Posiadacze kart kredytowych mogą liczyć na udział w różnych programach bonusowych, uzyskanie rabatów na zakup towarów. Również w niektórych przypadkach przewidziany jest zwrot określonego procentu za zakupy w sklepach.

Wnioski. Jak widać, szybkie pożyczki i karty kredytowe mają swoje istotne zalety. Klientom pozostaje tylko uważnie rozważyć wszystkie punkty i samodzielnie zdecydować, która opcja w większym stopniu odpowiada ich potrzebom.

Podoba Ci się?

344


Czytaj również: