Dlaczego mogą odmówić mikropożyczki?

Chociaż wymagania firm, które wydają mikropożyczki, nie są tak rygorystyczne, jak warunki banków, jednak i tutaj wielu klientów mogą uzyskać odmowę kredytu. W jakich przypadkach kredytobiorcom mogą odmówić wydania środków?

Jednym z powodów odmowy pożyczki pozabankowe długoterminowe może być już istniejące duże obciążenie długiem kredytobiorcy. Jeśli klient już dziś ma problemy z obsługą bieżących długów, pozwala sobie na ciągłe opóźnienia, to żaden wierzyciel nie zgodzi się pogorszyć jego stan jeszcze bardziej.

Dlatego przed ubieganiem się o nowy kredyt trzeba dokładnie obliczyć swoje dochody i wydatki, określić kwotę, którą będzie można przeznaczyć na spłatę zadłużenia, a następnie starać się o pożyczenie pieniędzy.

Jeśli dane pożyczkobiorcy są w bazach dłużników, to również może stać się przyczyną odrzucenia wniosku. W swoich wymaganiach wobec kredytobiorców wiele firm otwarcie ostrzegają, że uzyskać pożyczkę będą mogli tylko ci klienci, których nie ma w rejestrze dłużników. Czytaj tutaj o tym, Jak kredytobiorca może sprawdzić swoje dane w rejestrach dłużników?

Ważny jest formularz, który wypełnia klient w celu uzyskania kredytu. Jeśli są tam liczne błędy, na przykład, nie jest prawidłowo zaznaczony numer telefonu, to wierzyciel po prostu nie będzie w stanie wysłać kod weryfikacyjny, a klient nie będzie w stanie zakończyć proces wnioskowania o kredyt.

Do wypełniania wniosku należy podchodzić bardzo ostrożnie, lepiej poświęcić trochę czasu i kilka razy sprawdzić wszystkie dane, aby potem nie dostać odmowy. W trakcie wypełniania wniosku nie warto pominać jakiekolwiek pola, należy podać jak najwięcej informacji o sobie, wszystkie możliwe dane kontaktowe. Wierzyciele cenią sobie taką otwartość.

Również dużą rolę odgrywa wiarygodność danych. Jeśli kredytobiorca podwyższa swój miesięczny dochód, mniemając, że nikt nie będzie w stanie to sprawdzić, to się głęboko myli. Wierzyciele mają dostęp do różnych baz i mogą zasięgnąć informacji o kredytobiorcy i jego pracodawcy.

Niektóre firmy w trakcie oceny kredytobiorcy sprawdzają go za pośrednictwem sieci społecznościowych, badają informacje o przyjaciołach, hobby. Czasami uzyskane stąd dane osobiste mogą również stać się przyczyną odmowy kredytu.

Podoba Ci się?

298


Czytaj również: