Wszystko co musisz wiedzieć o finansowaniu (i pożyczaniu) społecznościowym

Internet wpłynął na wiele aspektów naszego życia. Zmienił kontakty międzyludzkie, skrócił odległości i ułatwił komunikację. Z nowych rozwiązań w sieci szybko zaczęły korzystać branże takie jak handel czy usługi. Każdy, kto choć raz brał szybką pożyczkę, wie też, jak ułatwiła to właśnie sieć. Łatwe budowanie społeczności internetowych i ich siłę wykorzystują też na co dzień w swojej pracy platformy finansowania społecznościowego. Szczególnym ich rodzajem są te zajmujące się pożyczkami. Jak to działa?

Wszystko co musisz wiedzieć o finansowaniu (i pożyczaniu) społecznościowymRazem można więcej

Możliwości społeczności internautów szybko zauważyły stowarzyszenia i fundacje zajmujące się działalnością charytatywną. To one jako pierwsze zaczęły inicjować zbiórki na swoje cele statutowe. Trend ten zyskał na popularności, więc szybko zaczęli pojawiać się pośrednicy. Witryny takie dają możliwość zorganizowania zbiórki na wybrany przez siebie cel. Jeśli dotyczy on działalności dobroczynnej, dobrym przykładem jest platforma Siepomaga. Ale największą polską stroną zajmującą się tego typu zbiórkami jest Polakpotrafi. W tym miejscu możemy nie tylko pomagać lub zakładać zbiórki na wsparcie w zdarzeniach losowych. Witryna daje też szansę twórcom i wynalazcom zebrać środki na swoje projekty. Jak to działa? Pierwszym krokiem jest wysłanie dobrze opisanego projektu właścicielom strony. Opis taki musi zawierać cel przedsięwzięcia oraz przedstawiać w ciekawy sposób osoby w niego zaangażowane. Ważne jest też stworzenie listy upominków, których mogą spodziewać się wspierający za swoje wpłaty. W przypadku projektów artystycznych jest to często efekt pracy twórcy zaangażowanego w całą sprawę.

ABC pożyczania społecznościowego

Stosunkowo nowym trendem wśród działań społecznościowych sąszybkie pożyczki. Obecnie w polskiej sieci znajdują się dwie witryny, które dają swoim użytkownikom taką właśnie możliwość. Na czym to polega? Po rejestracji na stronie dodajemy informację o potrzebnej nam kwocie, terminie spłaty oraz wygodnym dla nas oprocentowaniu. Teraz wystarczy tylko czekać na chętnych, którzy zechcą pożyczyć nam pieniądze na wskazanych przez nas warunkach. Bezpieczeństwo transakcji gwarantuje witryna, a środki trafiają do nas, gdy tylko ze składek pożyczających nam internautów uzbiera się cała kwota.

Warto jednak pamiętać, że ta gałąź działań społecznościowych dopiero rozwija się w naszym kraju. Dużo popularniejsze są projekty, o których mówiliśmy w pierwszej części tekstu. Wiąże się to głównie z budowanym dopiero zaufaniem do pożyczek w sieci. Nie warto więc spodziewać się, że w ten sposób pożyczymy dziś większą kwotę. Na obecnym etapie dużo skuteczniejsze, łatwiejsze i zarazem tańsze może okazać się wzięcie zwykłej chwilówki online. Tym bardziej, że w wielu przypadkach pożyczka dla nowego klienta jest darmowa. Warto wykorzystać taką okazję i nie przepłacać niepotrzebnie.

Podoba Ci się?

599


Czytaj również: