Wiek kredytobiorców: kiedy można dostać pożyczki?

Firmy, które udzielają pożyczek przez internet, nie stawią wiele wymagań do swoich kredytobiorców. Jedno z nich dotyczy obywatelstwa klientów. Drugi wymóg najczęściej jest związany z wiekiem kredytobiorców. Jaki przedział wiekowy jest dopuszczalny przez wierzycieli?

W firmie Moneyman opinie wśród obowiązkowych wymagań dla kredytobiorców jest zaznaczone, że wiek kredytobiorców musi zaczynać się od 18 lat. Górny limit wiekowy firma nie wskazuje.

Szeroki zakres wiekowy przewiduje serwis Ratka opinie. Na ich stronie internetowej dowiadujemy się, że kredyty są dostępne dla obywateli w wieku od 20 do 80 lat.

Firma Filarum opinie może wydać kredyty obywatelom w wieku od 20 do 76 lat. Smartpozyczka opinie rozpatrzy klientów, którzy mieszczą się w przedziale od 21 do 73 lat. Serwis Lendon opinie ostrzega klientów, że w celu uzyskania pożyczki należy być w wieku 23-65 lat. Aby uzyskać kredyt w Finansowe Posilki opinie, musisz być w wieku 21-73 roku.

Jak widać, zarówno młodzi, jak również starsi kredytobiorcy będą mogli wybrać dla siebie korzystną ofertę. Według danych Biura Informacji Kredytowej, dzisiaj w kraju jest około 6 mln obywateli, które mają więcej niż 65 lat. Najciekawsze jest to, że prawie co drugi z nich ma kredyt. Łączna kwota kredytów nie przekracza 26 mld zł.

Innymi słowy, starsi klienci pozostają bardzo aktywnymi kredytobiorcami. Przy tym wierzyciele interesują się tym sektorem klientów, ponieważ oni bardzo odpowiedzialnie podchodzą do kwestii spłaty zadłużenia.

Młodzi kredytobiorcy także są aktywnymi konsumentami online-pożyczek. Podoba im się możliwość otrzymania gotówki bez wychodzenia z domu, mając jedynie dostęp do internetu. Jest to bardzo wygodne, modne i nowoczesne.

Oprócz wieku i obywatelstwa kredytodawcy również zwracają uwagę na obecność aktywnego numeru telefonu komórkowego i osobistego konta bankowego. Koniecznie wierzyciel sprawdzi pożyczkobiorcę w bazach dłużników. Jednak obecność w bazie danych nie oznacza automatycznego odrzucenia wniosku. Na ostateczną decyzję wywierają wpływ różne czynniki.

 

Podoba Ci się?

295


Czytaj również: