Szybkie pożyczki kiedy i komu to się opłaca?

Rynek pożyczek pozabankowych stał się w ostatnich latach atrakcyjną alternatywą dla kredytów bankowych. Coraz więcej z nas starając się o dodatkowe pieniądze sprawdza i rozważa tę opcję. Nic w tym dziwnego. Mimo że krótkoterminowe pożyczki te są często dużo droższe niż ich kredytowa alternatywa, w niektórych sytuacjach mogą stać się tanim lub wręcz darmowym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. W jakich sytuacjach to się opłaca?

Nowy klient może więcej

Jeśli jeszcze nigdy nie korzystaliśmy chwilowki online lub pozabankowych pożyczek ratalnych, jesteśmy w uprzywilejowanej sytuacji. Firmy pożyczkowe są w stanie udzielić nam kredytu na preferencyjnych dla nas warunkach. Obecnie kilkanaście firm na rynku oferuje darmowe pożyczki w wysokości do nawet 2000 zł. W tym przypadku słowa za darmo nie są zwykłym chwytem reklamowym, bo rzeczywiście przy tego typu produkcie nie ponosimy żadnych kosztów. Warunkiem jest oczywiście pozytywne przejście procesu weryfikacyjnego oraz terminowa spłata zobowiązania. Co warto podkreślić, oferty takie zwykle nie obejmują czasu dłuższego niż 30 dni. Trzeba więc potraktować je jako szybkie rozwiązanie kłopotów finansowych lub zastrzyk gotówki umożliwiający wymarzony zakup.

Szybkie pożyczki kiedy i komu to się opłacaNowi klienci mają lepiej, ale nie oznacza to, że rzetelny klient powracający nie może liczyć na preferencyjne warunki pożyczki online 24/7. Co prawda w tej samej firmie pożyczyć za darmo możemy tylko raz, jednak spłata bez zaległości pozwala nam za każdym razem pożyczyć więcej. Podobna zasada działa w przypadku mniejszych pożyczek krótkoterminowych. Na przykład ktoś, kto przez niskie dochody mógł liczyć na pożyczkę w wysokości jedynie 200-300 zł, po jej spłacie najpewniej będzie mógł liczyć na 500 lub nawet 1 000 zł. Pamiętajmy jednak, że nawet jeśli na stałe korzystamy z usług jednej firmy pożyczkowej, zawsze należy czytać umowę. W niej bowiem zawarte są informacje dotyczące dodatkowych kosztów, które mogą zmieniać się w zależności od wysokości pożyczanej kwoty. A co z pozabankowymi pożyczkami ratalnymi? Produkty takie nie bez powodu uznawane są za drogie. Opłaca się z nich korzystać tylko wtedy, gdy naprawdę potrzebujemy większej kwoty, a bank odmawia nam kredytu. Jednak większa szansa na pieniądze wiąże się również z wyższymi kosztami. Nie warto więc decydować się na wzięcie tego typu pożyczki samodzielnie przez internet. Wizyta w biurze pożyczkowym pomoże nam lepiej zorientować się w warunkach umowy i omówić wszystkie wątpliwości. Tak jak w przypadku kredytów bankowych, najważniejszy jest tu całkowity koszt pożyczki i to on pokazuje nam, ile tak naprawdę przyjdzie nam zapłacić za otrzymane pieniądze.

Zarówno bankowe pożyczki dla potrzebujących, jak i te brane poza bankiem pozwalają nam korzystać z większej swobody finansowej. Czy spełniać marzenia, na przykład o wyjeździe. O ile warunki kredytów bankowych są raczej stałe i przewidywalne, o tyle chwilówki mogą zaskoczyć. Dlatego bierzmy je odpowiedzialnie, szukając promocyjnych ofert, dzięki którym naprawdę często możemy zyskać.

Podoba Ci się?

312


Czytaj również: