Skąd można wziąć pieniądze mając złą historię kredytową?

Kredytobiorcy z dobrą historią kredytową zawsze są lepiej traktowani. Oni nie będą mieli żadnych kłopotów ze znalezieniem korzystnej oferty. Ale co robić obywatelom, którzy dziś nie mogą pochwalić się doskonałą historią kredytową? Dla nich też istnieje rozwiązanie i nie jedno.

Dziś dobra historia kredytowa bardzo się liczy. Dobra reputacja może pomóc uzyskać kredyty z najlepszym oprocentowaniem. Od takich klientów nie będą prosili wiele dokumentów i zaświadczeń, a ich wnioski zostaną rozpatrzone w bardzo krótkim czasie. Dowiedz się, Jak utrzymać dobrą historię kredytową?

Jednak kredytobiorcom z kulawą historią kredytową też nie warto od razu wpadać w rozpacz. Da się znaleźć wyjście. Po pierwsze, warto wziąć pod uwagę firmy, które oferują pozyczki on line. Wiele z nich jest naprawdę sprawdzają, czy kredytobiorca jest w bazie dłużników, jednak nie zawsze ta informacja jest decydująca przy sporządzeniu decyzji dla klienta. Kwota kredytu w takich firmach z reguły jest niewielką, jednak jej wystarczy, aby zaspokoić swoje najpilniejsze potrzeby.

Jeśli potrzebna jest większa kwota, to można rozważyć pożyczki pod zastaw nieruchomości. Dzięki zastawowi ryzyko wierzyciela znacznie się zmniejsza, a więc może on przymknąć oczy na złą historię kredytową. W przypadku pożyczki pod zastaw nieruchomości jest w stanie otrzymać gotówką do 70-80% wartości zabezpieczenia.

Nieruchomość musi spełniać pewne wymagania. Oczywiście, nie można stosować jednen i ten sam majątek jako zabezpieczenia różnych kredytów. Ponadto, wierzyciel zwraca uwagę na jakość nieruchomości. Im szybciej i korzystniej można sprzedać taką nieruchomość, tym lepiej dla kredytobiorcy i kredytodawcy.

Istnieje jeszcze jednen wariant, który będzie pomocnym w poszukiwaniu i uzyskaniu środków finansowych, naprzykład, serwis P2P-kredytowania. Na rynku pojawia się coraz więcej serwisów, gdzie osoby prywatne są gotowi dać na procent.

Wierzyciele zwracają uwagę na szereg czynników i wybierają potencjalną stopę zwrotu w zależności od poziomu ryzyka. Czyli kredytobiorcy z dobrą historią kredytową otrzymują szybkie pozyczki online w niskich cenach, dla klientów ze złą historią kredytową pozostaną drogie oferty.

Jeśli te opcje nie pasują, to zawsze można zwrócić się do swoich przyjaciół, krewnych i znajomych. Znając się z kredytobiorcą od dawna, na pewno zgodzą się pomóc, nie wymagając przy tym dużych procent.

Jak widzimy, wyjście zawsze można znaleźć. Nie oznacza to jednak, że można nie dbać o swoją historię kredytową. Wręcz przeciwnie, należy włożyć wiele wysiłku, aby twoja kredytowa reputacja była na wysokości. To pozwoli mieć zawsze pod ręką dostępne i tanie pieniądze.

Podoba Ci się?

305


Czytaj również: