Pożyczki oraz długi - co warto o nich wiedzieć?

Pożyczki oraz długi - co warto o nich wiedziećNa przestrzeni ostatnich kilkunastu lat branża finansowa zmieniła się nie do poznania. Powstało mnóstwo firm pożyczkowych które są w stanie pożyczyć nam dodatkową gotówkę na maksymalnie uproszczonych zasadach. Współcześnie zaciąga się więc długi zupełnie inaczej niż jeszcze 15 lat temu. Sprawdźmy więc co powinien wiedzieć o pożyczkach długach i debetach współczesny klient branży pożyczkowej. Po to, aby mógł pożyczać świadomie i bezpiecznie. Pożyczki mają bowiem swoje dwie strony. Potrafią być świetnym ułatwieniem, jeśli umie się z nich korzystać rozsądnie. Jeśli jednak postępujemy pochopnie, łatwo możemy się wpędzić w nieprzyjemności. Zobaczmy, jak tego uniknąć.

Najpierw bezpieczeństwo, potem wygoda

Wygoda współczesnego pożyczania to ogromny plus ale i niebezpieczeństwo. Pożyczka gotówkowa dostępna od ręki to pokusa przez którą część konsumentów bierze na siebie za duże i niepotrzebne zobowiązania. Sporo z nas robi to tym bardziej że pierwszą pożyczkę można otrzymać za darmo. Stwarza to sytuację w której pożyczka nie jest koniecznością a zachcianką. Intencje są bez znaczenia jeśli udaje się spłacić dług na czas. Gorzej jeśli są z tym problemy.

Innym problemem związanym z naszym bezpieczeństwem finansowym jest wybór odpowiedniego pożyczkodawcy/. Wśród mnóstwa nowych atrakcyjnych ofert warto szukać tych sprawdzonych. Oczywiście, pozyczka dla nowych klientów bez dodatkowych kosztów jest kusząca. Ale czy warto dla wizji oszczędności ryzykować swoim bezpieczeństwem?

Pewność że mamy do czynienia ze sprawdzoną firmą pożyczkową jest tym ważniejsza w czasach gdy sami wypełniamy wnioski o pożyczkę. Taka samodzielność to ogromna wygoda ale też ryzyko dostania się naszych poufnych danych w niepowołane ręce. Działajmy więc z głową.

Instrukcja obsługi długu

Jeśli zależy nam na bezpieczeństwie oraz powodzeniu naszych planów finansowych zawsze pamiętajmy o zasadzie że każdy dług trzeba spłacić. Z tą świadomością i przy dobrym planowaniu nie straszne nam będą debety i terminy spłat. Jak wspomnieliśmy na wstępie rozwijający się rynek to coraz to nowe produkty finansowe. Podchodźmy do nich na zimno i z głową. Zawsze sprawdzajmy całkowity koszt kredytu i rozważnie dobierajmy termin spłaty. Każda pomyłka może słono kosztować ale ta dotycząca usług finansowych może być kosztowna dosłownie i w przenośni. Koszty upomnień i dodatkowe opłaty to nie wszystko. Na każdym błędzie kredytowym ucierpi też nasza historia kredytowa a to oznacza wyższe koszty pożyczek w przyszłości.

Co więc zrobić jeśli nie jesteśmy pewni którą firmę lub pożyczkę wybrać? Mimo że większość szybkich pożyczek brana jest on-line na ulicach polskich miast znajdziemy sporo biur doradztwa kredytowego i multiagencji. To właśnie w tych miejscach znaleźć możemy fachową pomoc pożyczkową. Wykwalifikowani doradcy pomogą nam też wybrać najkorzystniejszą ofertę i złożyć wniosek o bezpieczną pożyczkę.

Podoba Ci się?

39


Czytaj również: