Pożyczka dla seniora - krok po kroku

Firmy pozabankowe starają się pożyczać szybko i wygodnie również tym osobom, które z różnych przyczyn nie mają szans na kredyt bankowy. Do tej grupy należą często seniorzy, którym wiek nie pozwala korzystać z pełnej oferty bankowej. Ponieważ atutem firm pożyczkowych jest możliwość składania wniosku on-line, dziś pokażemy, jak to zrobić krok po kroku. Osobom starszym przyda się ta wiedza - szczególnie jeśli sobie uświadomimy, że emerytura to stały i pewny dochód, w pełni akceptowany przez firmy pożyczkowe.

Chwilówka - jak wybrać?

Obecnie na rynku istnieje naprawdę sporo aktywnych pożyczkodawców i można się w tym pogubić. Myśląc o chwilówce po raz pierwszy trudno wybrać tę właściwą, a przede wszystkim bezpieczną. W Polsce działają firmy pożyczkowe różniące się znacząco od siebie, zarówno poziomem usług, jak i doświadczeniem w pożyczaniu. Aby wybrać najlepszą, warto najpierw poznać opinie o pożyczkach innych klientów. W dobie internetu możemy uzyskać je klikając w któryś z rankingów tego typu firm. Wielu aktywnych klientów firm pożyczkowych twierdzi, że warto postawić na znane marki z wieloletnim doświadczeniem. Jest w tym dużo racji. Duże spółki, które często wiodą prym na rynku pożyczek, dbają o jakość usług i zadowolenie klientów. Wiedzą bowiem, że ma to bezpośrednie przełożenie w popularności ich produktów. Ich polityka działania jest długofalowa, a to również oznacza korzyści dla klientów. Warto zwrócić również uwagę na to, czy firma działa jedynie w Polsce, czy także na rynku międzynarodowym.

Jak krok po kroku wypełnić wniosek?

Pożyczka dla seniora - krok po kroku

Jeśli wybraliśmy już interesującą nas firmę, następnym krokiem jest decyzja o warunkach pożyczki i złożenie wniosku na stronie pożyczkodawcy. Można to zrobić w 15 minut przez internet bez potrzeby wychodzenia z domu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę interesującej nas firmy, a następnie na jej witrynie ustalić wysokość pożyczki na już i okres spłaty. Kolejnym krokiem jest wypełnienie krótkiego wniosku pożyczkowego. Na tym etapie przyda się dowód osobisty, ponieważ wpisujemy tam swoje dane razem z numerem konta i źródłem dochodu. Po wysłaniu wniosku możemy spodziewać się którejś z dwóch metod weryfikacji. Pierwszą z nich jest telefon od konsultanta, który potwierdzi wpisane w formularzu dane. Drugą jest przelew weryfikacyjny. Najczęściej dotyczy on symbolicznej kwoty 1 grosza i jest najszybszym sprawdzeniem wpisanego we wniosku numeru konta. Jeśli identyfikacja przebiegnie pomyślnie, wystarczy czekać na decyzję o pożyczce. Nie powinno to trwać dłużej niż kwadrans, chyba że składamy wniosek poza godzinami pracy firmy (warto to wcześniej sprawdzić). Jeśli decyzja o przyznaniu pożyczki jest pozytywna, wystarczy poczekać na przelew. Jeśli dana firma z jakichś przyczyn nie może w tej chwili pożyczyć nam pieniędzy, zawsze mamy możliwość sprawdzenia naszych szans u konkurencji. Możemy też poczekać kilka dni i spróbować ponownie w tej samej firmie. Warunki udzielania pożyczek mogą się zmieniać nawet z dnia na dzień, dlatego nie warto się poddawać.

Podoba Ci się?

592


Czytaj również: