Pozabankowe pożyczki – dla kogo i kiedy?

W reklamach firm pozabankowych możemy często usłyszeć o tym, że oferują szybką gotówkę przy wysokiej przyznawalności. Te dwa atuty jasno definiują nam główną grupę klientów korzystających z tego typu produktów. Jednak nie wyczerpuje to tematu i różnorodność produktów pozabankowych sprawia, że ich target staje się coraz szerszy. Sprawdźmy więc, komu najczęściej przydadzą się tego rodzaju pożyczki i przy okazji, jakie korzyści mogą oferować zarówno stałym, jak i nowym klientom.

Pozabankowe pożyczki – dla kogo i kiedy

Gdy zależy nam na czasie

Nawet niewielki kredyt bankowy, mimo że przyznawany na jasnych zasadach i przy stabilnej stopie procentowej, nie jest sprawą, którą możemy załatwić w jeden dzień. Konsultacje z doradcą kredytowym, skompletowanie dokumentów i wreszcie samo czekanie na weryfikację i gotówkę to często kwestie kilku tygodni. Firmy oferujące produkty takie jak szybkie pozyczki online są więc znakomitą alternatywą dla tych, którzy potrzebują gotówki „na już”. Skrócony czas oczekiwania i minimum formalności dotyczy nie tylko chwilówek na niewielką kwotę, ale i pożyczek ratalnych. Klient o dobrej historii kredytowej, bez zarejestrowanych zaległości, może liczyć na nawet 50 000 zł w ciągu zaledwie kilku dni. Firmy pożyczkowe pozostają pod tym względem bezkonkurencyjne, ponieważ żaden produkt kredytowy nie jest przyznawany tak szybko.

Gdy odmówiono nam kredytu

Banki prócz określonych i sztywnych procedur przyznawania pieniędzy posiadają też ściśle określone warunki, które musi spełniać potencjalny klient. Obejmują one między innymi zdolność kredytową, popularnie zwaną scoringiem. W uproszczeniu jest to ilość punktów przyznawanych nam przez bank za rzetelną spłatę zaciągniętych zobowiązań, stabilną sytuację życiową i zawodową oraz uporządkowane finanse. Nie wszyscy jednak mogą pochwalić się wysokim scoringiem, nawet jeśli nie posiadają zaległości w spłatach ewentualnych kredytów. Parametry, według których oblicza każdy bank są inne i nie łatwo przewidzieć, jaki będzie wynik. Jeśli bank odmówił nam kredytu, a my bardzo potrzebujemy gotówki, firma pożyczkowa może być dobrym rozwiązaniem. Jeśli będziemy przestrzegać kilku zasad, między innymi wybierając pożyczkę w sposób przemyślany lub korzystając z promocji, opcja taka wcale nie musi być droga. Jednak szczególnie ostrożni powinniśmy być w przypadku pozabankowych pożyczek ratalnych. Po pierwsze większe sumy pożyczane w ten sposób rzadko objęte są jakimikolwiek promocjami. Po drugie całkowity koszt takiej pożyczki on line jest spory, a im dłużej ją spłacamy, tym na więcej kosztów jesteśmy narażeni.

Gdy pożyczamy po raz pierwszy

Jako nowy klient firmy pożyczkowej możemy liczyć na atrakcyjne warunki oferty. Umożliwia nam to nie tylko pożyczenie nawet kilku tysięcy bez dodatkowych kosztów, ale też budowanie wspomnianej wcześniej historii kredytowej. Spłacona w terminie chwilówki online uwiarygodni nas bowiem w oczach banku, w którym możemy się później starać o większy kredyt ze stabilnym oprocentowaniem.

Podoba Ci się?

361


Czytaj również: