Po czym poznać uczciwą firmę pożyczkową?

Po czym poznać uczciwą firmę pożyczkową?Branża usług finansowych, zarówno związana z bankami, jak i skupiona wokół instytucji pozabankowych, przeżywa dziś rozkwit. Pożyczamy coraz chętniej, więc jak grzyby po deszczu powstają firmy, które udzielą nam kredytu na preferencyjnych warunkach. Obiecują przy tym minimum formalności, wygodę i często zero kosztów, gdy korzystamy z ich usług po raz pierwszy. Konkurencja jest spora. Jak wśród niej rozpoznać uczciwe i rzetelne firmy?

Profesjonalna strona to nie wszystko

Znakomita większość firm pożyczkowych posiada już własną witrynę. Jest to miejsce gdzie możemy zdobyć informacje o firmie i warunkach pożyczkowych. Często na stronie istnieje również opcja samodzielnego złożenia wniosku o pożyczkę. Na co zwrócić uwagę gdy jesteśmy na stronie danej firmy pierwszy raz? Najważniejszą rzeczą której powinniśmy szukać są czytelne tabele wszystkich kosztów związanych z pierwszą i każdą następną pożyczką. Najlepiej sprawdzają się suwaki pozwalające nam zobaczyć, ile zapłacimy, pożyczając różne sumy na coraz to inny okres. Inną przydatną rzeczą jest dział pytań i odpowiedzi oraz kontakt do firmy pożyczkowej i pracujących w niej doradców. Wszystko to może przydać się w czasie wnioskowania, ale także spłaty pożyczki. Szczególnie, gdy bierzemy ją po raz pierwszy. Rzetelny pożyczkodawca powinien więc zadbać o to, aby informacje te były łatwo dostępne.

Kto pyta nie błądzi

Cennym źródłem informacji o danej firmie mogą być opinie innych konsumentów. W dobie internetu nieuczciwa firma szybko spotka się ze stosownymi komentarzami na swój temat w sieci. Internauci są bezlitośni i wytkną każdy błąd. Dodatkowo branża usług finansowych zawsze jest pod lupą. Jeśli więc natrafimy na jakiekolwiek niepochlebne opinie o firmie, od której chcemy pożyczyć pieniądze, nie róbmy tego. Konkurencja na tym polu jest na tyle duża, że na pewno znajdziemy wśród niej interesującą nas ofertę, a przy okazji bardziej godną zaufania.

Uwaga na pośredników

Warto pamiętać, że oprócz stron konkretnych firm pożyczkowych w internecie znajdziemy też witryny pośredniczące w pożyczaniu. Zwykle są to miejsca, w których znajdziemy porównywarki ofert i artykuły poradnikowe dotyczące branży chwilówek. Składając wniosek o konkretną pożyczkę w takim właśnie miejscu pamiętajmy, aby dbać o bezpieczeństwo własnych danych osobowych. Nigdy też nie wysyłajmy dokumentów zdjęć czy podpisów w niepewne miejsca. W razie wątpliwości lepiej udać się do biura kredytowego. Uchroni nas to przed ryzykiem wyłudzenia.

Pamiętajmy, że za własne bezpieczeństwo w sieci odpowiadamy przede wszystkim sami. Uważajmy więc nie tylko na niejasne zasady pożyczkowe, ale i witryny żądające naszych danych, a przede wszystkim haseł bankowych czy loginów.

Podoba Ci się?

966


Czytaj również: