Pięć najlepszych ofert kredytu bankowego

Rynek usług finansowych jest jednym z najprężniej rozwijających się w Polsce. Banki prześcigają się w tworzeniu nowych ofert tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Innymi prawami rządzą się jednak kredyty mieszkaniowe, hipoteczne czy konsumenckie. Chcąc stworzyć ranking najlepszych ofert bankowych, należy najpierw wybrać cel, na jaki chcemy przeznaczyć pieniądze, a następnie interesującą nas kwotę. W tym krótkim tekście chcemy wam przedstawić 5 najlepszych kredytów konsumenckich na kwotę 25 000 zł. Ponieważ jak już wspomnieliśmy sytuacja na rynku jest dynamiczna, są to oferty z sierpnia 2017. Dla pewności warto zaznaczyć, że kredyt konsumencki to zobowiązanie, które zaciągamy na prywatne, „codzienne” wydatki. Pieniądze nie mogą więc być przeznaczone na wsparcie działalności gospodarczej.

Jak oceniać oferty?

Pięć najlepszych ofert kredytu bankowegoO jakości danego kredytu na pewno nie świadczą reklamy i zachęty, na które natkniemy się w telewizji czy Internecie. Największe znaczenie w przypadku każdej oferty mają jej szczegóły. Powinniśmy zwrócić przede wszystkim uwagę na całkowity koszt kredytu i okres kredytowania. Te parametry powinniśmy wybrać sami. Zamiast korzystać z gotowych rozwiązań, zadbajmy o to, żeby oferta była jak najlepiej dopasowana do naszych potrzeb. W zależności od tego, na co się zdecydujemy, będziemy mieć do czynienia z różną wysokością raty kredytu. Weźmy pod uwagę nasze możliwości, żeby zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów ze spłatą. Kolejnym ważnym czynnikiem jest oprocentowanie naszego zobowiązania, a także dodatkowe koszty. Nie każdy o tym pamięta, ale koszty np. monitów mogą znacząco zwiększyć nasze wydatki na kredyt i sprawić, że z pozoru korzystna oferta przy bliższym sprawdzeniu okaże się nieatrakcyjna.

Ranking

W sierpniu 2017 roku twórcą najbardziej atrakcyjnej oferty dla kredytu konsumenckiego okazał się Bank BGZ BNP Paribas opinie. Całkowity koszt kredytu w wysokości 25 000 zł, których spłata rozłożona jest na 72 miesiące, wynosi w tym przypadku 32 388 zł. Odsetki to trochę ponad 7 tysięcy. Oprocentowanie tego kredytu wynosi 6,49 w skali roku a prowizja 6,9%. I na koniec najważniejsze - miesięczna rata w tym przypadku to równo 449 zł.

Drugie miejsce wśród ofert dla tej samej kwoty kredytu zajmuje PLUSBANK. Co prawda oprocentowanie w skali roku wynosi w tym przypadku 8,8% ale nie ma tu prowizji. Pozyczki online na ten sam okres czyli rozłożony na 72 raty będzie kosztował 32 428 zł, a rata wyniesie 450 zł.

Korzystnie na tle konkurencji prezentuje się także oferta banku City Handlowy. Oprocentowanie tego kredytu to 5,98%, co przekłada się na miesięczną ratę w wysokości 464 zł. Oprocentowanie w skali roku wynosi 12%, a całkowity koszt kredytu to 33 408 zł.

Dwa ostatnie miejsca wśród kredytów konsumenckich w wysokości 25 000 zł zajmują ING i Eurobank. W przypadku tego pierwszego całkowita kwota do spłaty to 33 691 zł. Oprocentowanie w skali roku wynosi 8,59 % a miesięczna rata 467 zł. Eurobank zapewnia klientom niższy procent bo tylko 6% ale w tym przypadku prowizja jest wyższa bo wynosi aż 12%. Powoduje to nieznaczne podwyższenie raty, bo w Eurobanku wynosi ona 472 zł.

Podoba Ci się?

462


Czytaj również: