Jak zarabiać na pożyczaniu pieniędzy

Wolność finansowa i alternatywne sposoby zarabiania pieniędzy to w dzisiejszych czasach modny temat. Coraz więcej z nas marzy o rezygnacji z etatu czerpania dochodów z innych nie zawsze oczywistych źródeł. Bardzo kusząca jest wizja bycia panem swojego losu. Dlatego szukamy kolejnych sposobów na łatwy i przyjemny zarobek. Jednym z nich jest pożyczanie pieniędzy. W dobie internetu hitem staje się tak zwane pożyczanie społecznościowe. W odpowiednich warunkach można na tym zarobić. Jak dużym kapitałem trzeba dysponować oraz gdzie i jak pożyczać, by przyniosło to zyski?

Pożyczki społecznościowe nowym sposobem na zysk

Pożyczki społecznościowe są w Polsce zjawiskiem stosunkowo nowym. W dobie rozwoju szybkich pożyczek ten sposób zyskuje jednak coraz większą popularność. Dlaczego? Dla pożyczających to szansa na szybką gotówkę bez pytań o aktualną sytuację finansową dla pożyczkodawców możliwość zysku nawet 10% w skali roku. Jak to działa? Obecnie na rynku działa kilka portali zajmujących się pożyczaniem społecznościowym. Należą do nich na przykład pozyczkolandia,pl czy kokos.pl. Najczęściej długi zaciągane za pomocą takich stron obejmują okres od miesiąca do trzech. Pożyczki dotyczą kwot od 100 do nawet kilku tysięcy złotych. Jak wspomnieliśmy wcześniej pożyczkodawcy mogą w tym przypadku liczyć na zysk około 10%. Jest to dużo więcej niż oferuje klasyczna lokata czy fundusz oszczędnościowy. Dlatego chętnych nie brakuje.

Na co uważać, pożyczając społecznościowo?

Jak zarabiać na pożyczaniu pieniędzy

W przypadku kwestii finansowych zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo. Dlatego niezależnie, czy dysponujemy dodatkowym kapitałem na pożyczki, czy sami potrzebujemy gotówki, warto sprawdzić czy dany portal jest sprawdzony. O bezpieczeństwie świadczy nie tylko liczba użytkowników. Kluczowe są zasady działania danego serwisu. Dlatego tak jak w przypadku pożyczki sprawdzamy warunki, tak tu musimy sprawdzić regulamin.

Jego najbardziej znaczące punkty to bezpieczeństwo i zasady transakcji oraz gwarancje spłaty długu. Jeśli jesteśmy pożyczkodawcami, to właśnie ten punkt powinien interesować nas najbardziej. Gdy jednak sami potrzebujemy gotówki, koniecznie przyjrzyjmy się warunkom spłaty oraz zasadom rozliczania ewentualnych opóźnień. 

Wspomniane wcześniej 10% to przy pożyczce rzędu kilku tysięcy zysk na poziomie 500/600 zł. To kuszące. Nie warto jednak inwestować jeśli istnieje realne ryzyko utraty środków przez nierzetelnego dłużnika.

To niebezpieczeństwo może zażegnać dobrze skonstruowany regulamin danego serwisu. Dlatego właśnie od przeczytania zasad funkcjonowania powinniśmy zacząć szukajanie portalu pożyczek społecznościowych. Warto sprawdzić jakie realne zabezpieczenia stosują administratorzy, by zabezpieczyć kapitał. Wizja sporego zysku nie powinna przesłonić nam bezpieczeństwa własnej inwestycji.

Ile można zarobić na pożyczaniu?

Nasze zyski z pożyczania społecznościowego zależą oczywiście od indywidualnych możliwości kapitałowych. Im więcej będziemy w stanie pożyczyć, tym większy będzie nasz zysk. I tu tym bardziej trzeba dobrze wybrać platformę pośredniczącą. Zależy od tego bezpieczeństwo pożyczonych sum i całej naszej inwestycji.

Podoba Ci się?

461


Czytaj również: