Jak przedłużyć okres spłaty kredytu w Polsce?

Kredytobiorcom, którzy znalezli się w trudnej sytuacji finansowej i nie mogą na czas spłacić zaciągniętą pożyczkę, firmy radzą przedłużyć jej okres. Jak otrzymać taką usługę i na jakich warunkach?

Zaległość w spłacie lub pełne niepłacenie zobowiązania mogą dostarczyć wiele problemów kredytobiorcom. Po pierwsze, zepsuje się historia kredytowa i w przyszłości trudno będzie uzyskać nowe kredyty. Po drugie, za zwłokę będą naliczane kary, grzywny, co tylko zwiększy kwotę zadłużenia. Po trzecie, wierzyciel może rozpocząć procedurę postępowania egzekucyjnego, gdzie sąd będzie po stronie wierzyciela.

Jak tego uniknąć, jeśli teraz nie ma całej kwoty do spłacenia kredytu? Firmy, udzielające szybkie pożyczki w Polsce, oferują przedłużenie okresu pożyczki. Za krótki czas wytchnienia klient będzie w stanie rozwiązać swoje problemy i już spokojnie spłacić dług.

W firmie Vivus opinie klient może przedłużyć okres kredytowania. Jak czytamy na jej stronie internetowej, jeśli kredytobiorca bierze swoją pierwszą pożyczkę w Vivus, to może dwukrotnie przedłużyć okres spłaty. Dla stałych klientów firma ma w zanadrzu jedną możliwość przedłużenia terminu spłaty. Aby przedłużyć okres pożyczki w Vivus klient musi najpierw zapłacić prowizję, której wysokość określona jest w panelu klienta.

W firmie pożyczkomat opinie podkreślają, że o przedłużenie okresu kredytu klienci mogą zgłosić się nie później niż w dniu, na który przypada termin spłaty pożyczki. Zielone światło oświadczenie klienta otrzyma dopiero po tym, jak wstępnie będzie wypłacona prowizja za tę usługę.

Na stronie Kredito24 opinie poinformowano, że wysokość opłaty za przedłużenie kredytu zależy od okresu, na który klient chce przedłużyć pożyczkę. Im dłuższy termin, tym wyższe opłaty. Zapoznać się z tabelą opłat, klient może w swoim gabinecie.

Jak widzimy, często przedłużenie okresu pożyczki wiąże się z zapłatą prowizji. Każdy kredytobiorca będzie musiał usiąść i policzyć, co mu się bardziej opłaca — znaleźć środki i spłacić dług lub lepiej przedłużyć okres pożyczki, płacąc prowizję. Trzeci wariant — stać się dłużnikiem — jest najbardziej negatywny i może dostarczyć wielu problemów, dlatego należy go unikać.

Warto zauważyć, że wierzycielowi zależy na tym, aby kredytobiorca w końcu spłacił dług, nie dopuszczając zaległości. Tak więc, w przypadku wystąpienia trudności finansowych nie warto unikać kontaktów z kredytodawcą, wręcz przeciwnie, należy wraz z nim szukać możliwe wyjścia z sytuacji.

Podoba Ci się?

1133


Czytaj również: