Jak Internet zmienił pożyczki

Internet zrewolucjonizował właściwie każdą dziedzinę naszego życia. Wpłynął na kontakty międzyludzkie, sposób spędzania wolnego czasu, wygodę zakupów czy branżę pożyczkową. Sprawił, że za pomocą jednego kliknięcia możemy znaleźć się w innym miejscu kupować za granicą czy zaprzyjaźnić się z kimś z drugiego końca świata. A jak zmienił branżę finansową?

Jak Internet zmienił pożyczki Przede wszystkim wygoda

Dzięki dostępowi do sieci możemy samodzielnie składać wnioski o szybkie pożyczki. Ta ogromna zmiana wpłynęła na wszystko. Klienci zyskali bowiem dzięki temu gotówkę na wyciągnięcie ręki. Biura doradztwa pożyczkowego stały się od tej pory tylko alternatywą dla tych, którzy potrzebują asysty specjalisty lub mają kłopot z wyborem produktu dla siebie. Odkąd pożyczki stały się bardziej dostępne, w naturalny sposób wzrosło też zainteresowanie branżą pożyczkową. To postawiło przed nią pewne wyzwania. Przede wszystkim musiała się ona dostosować do sprzedaży produktów on-line, a tym samym zadbać o bezpieczeństwo klientów.

Szybkość i bezpieczeństwo

Wnioski składane przez sieć wymagają od firm pożyczkowych wysokich standardów bezpieczeństwa. Od kiedy ich polem pracy stał się internet, musieli znaleźć rozwiązania zapewniające bezpieczną i bezbłędną weryfikację danych podanych w każdym z przesłanych dokumentów. Dziś już standardem jest używanie do tego konta bankowego klienta. Wcześniej gwarantem takim był symboliczny przelew z konta osobistego wnioskodawcy. Dziś dużo częściej jest to proste logowanie do swojego serwisu bankowego. Z drugiej strony o należyte obchodzenie się z danymi klientów dba dziś nie tylko każda szanująca się firma. W naszym kraju wprowadzono też odpowiednie regulacje prawne mające na celu podwyższenie standardów bezpieczeństwa wszelkich informacji o nas.

Zmieniająca się rola pośredników

Jak wspomnieliśmy na wstępie, sieć mocno wpłynęła na charakter pracy pośredników kredytowych i multiagencji. Oczywiście na rynku wciąż jest dużo klientów, którzy nie wyobrażają sobie wzięcia pożyczki samodzielnie. Jednak dla większości złożenie wniosku o chwilówkę nie sprawia problemu i często decydują się na to on-line. W związku z tym na polskim rynku powstaje też sporo witryn pośredniczących w złożeniu wniosku o pożyczkę. Nie pobierają one prowizji od klienta. Zarabiają zaś zwykle na współpracy z konkretną marką pożyczkową. W czym nam jako klientom może pomóc takie pośrednictwo? Na witrynach takich znajdziemy zwykle kilkanaście różnych ofert. Dzięki temu, że są w jednym miejscu, łatwiej nam wybrać coś dla siebie, szczególnie że profesjonalna konsultacja każdej pożyczki to jedno z zadań takich właśnie miejsc.

Podoba Ci się?

354


Czytaj również: