Ile możemy pożyczyć, biorąc chwilówkę?

Rynek finansowych usług pozabankowych to alternatywa, którą coraz częściej bierzemy pod uwagę. Konkurencja jest duża, dlatego oferty są naprawdę atrakcyjne. Firmy pozabankowe dbają o klientów i kuszą kolejnymi promocjami i preferencyjnymi warunkami. Możliwość wyliczenia i wzięcia pożyczki dla potrzebujących przez internet, uproszczone procedury czy łagodniejsza weryfikacja to główne atuty tego typu ofert. A krótkoterminowe, niewielkie kwoty to tylko jedna z opcji. Sprawdźmy więc, ile obecnie da się pożyczyć poza bankiem oraz jakie są realne koszty tego typu transakcji.

To, na ile pieniędzy możemy liczyć zależy przede wszystkim od tego, czy jest to nasza pierwsza pożyczka czy też kolejna w danej firmie pozabankowej. To też szczególnie istotne, jeśli chodzi o koszty. Bowiem wiele firm pożyczkowych ma w swojej ofercie propozycję pierwszej pożyczki za darmo. W takim przypadku zwracamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy. Jeśli tylko oddamy pieniądze w terminie, nie czekają nas żadne dodatkowe koszty. W przypadku takiej pożyczki możemy otrzymać od 100 do 2000, a nawet w przypadku kilku firm 3000 zł. Gdzie dostaniemy najwięcej? W tej chwili są to firmy takie jak KredytOK, Vivus, SmartPożyczka czy Netcredit. Okres spłaty to 30 dni. Zanim zdecydujemy się na wybór którejkolwiek z nich, przyjrzyjmy się warunkom, na jakich będziemy mogli zaciągnąć kolejne zobowiązania. Firmy pozobankowe starają się utrzymać swoich klientów, poszukajmy więc takiej, z którą będziemy mogli związać się na dłużej.

W przypadku kolejnych pożyczek królują tacy pożyczkodawcy jak Wonga, gdzie możemy liczyć z czasem na aż 10 000 zł na atrakcyjnych warunkach, Smart Pożyczka z propozycją 7000 zł czy Szybka Gotówka, w której dostaniemy do 6000 zł. Lista firm oferujących 5000 zł jest dość długa i wystarczy wymienić te najciekawsze propozycje, jak Vivus, Wandoo, Ferratum Bank czy Extraportfel.

Jeśli potrzebujemy większego zastrzyku gotówki niż mini pożyczka, zainteresujmy się ofertą pozabankowych pożyczek ratalnych. Takie zobowiązanie możemy wziąć nawet na 48 miesięcy. Wprawdzie koszty pożyczenia pieniędzy nie są małe, ale jest to dobre wyjście dla osób, które nie chcą lub nie mogą wziąć pożyczki w banku. Na większe sumy możemy liczyć w takich firmach, jak Provident, który chętnie pożyczy nam do 15 000 złotych na maksymalnie 2 lata. Z kolei Proficredit może nam pożyczyć do 25 000 zł. Do 20 000 zł powierzy nam Optima – również na 2 lata. Na 15 000 zł możemy także liczyć w popularnej firmie Hapi Pożyczki. W tym przypadku dłuższy jest też czas spłaty – pożyczkę możemy zaciągnąć na maksymalnie 36 miesięcy. Na najdłuższe terminy, czyli wspomniane wcześniej 48 miesięcy, trafimy w ofertach firm takich jak Rapida (aż 25 000 zł) czy SuperGrosz (tutaj możemy dostać do 10 000 zł).


Czytaj również: