Ile chwilówek można mieć w jednym czasie?

Ile chwilówek można mieć w jednym czasie?Firmy chwilówkowe kuszą nas coraz bardziej atrakcyjnymi ofertami pożyczkowymi. Sprawia to, że coraz więcej osób decyduje się podratować domowy budżet czy zdobyć środki na zakup nowego sprzętu właśnie w ten sposób. Często oznacza to złożenie wniosku i wzięcie pożyczki w więcej niż jednej firmie. Rodzi się więc pytanie ile można ich mieć równocześnie?

Przez ostatnie lata pożyczanie pieniędzy poza bankiem stało się w naszym kraju nie tylko bezpieczne, ale i modne oraz opłacalne. Dzięki agresywnej polityce reklamowej i dużej konkurencji zyskują klienci. Pożyczkodawcy chętnie udzielają pożyczek nawet za darmo, rezygnując ze swojego zysku. Wszystko po to, żeby przekonać do siebie klienta. Oferta pierwszej pożyczki za darmo stała się już standardem. To bardzo kuszące rozwiązanie, ponieważ mamy możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki, a za pożyczenie pieniędzy nie poniesiemy żadnych kosztów.

To sprawia, że sporo osób decyduje się raczej korzystać z usług wielu firm niż zostać na dłużej klientem jednej z nich (mimo że takie rozwiązanie również ma swoje plusy). Czy w związku z tym możliwe jest posiadanie więcej niż jednego zobowiązania w kilku firmach?

Oczywiście wszystko zależy od naszej sytuacji finansowej oraz zdolności kredytowej, która się z nią wiąże. Bardzo duże znaczenie ma także podejście firmy pożyczkowej. Wiele firm działających w sektorze pozabankowym weryfikuje swoich klientów bardzo pobieżnie. A niektóre z nich w ogóle nie sprawdzają nas w bazach informacji gospodarczej.

Jeśli zatem planujemy kolejną pożyczkę a nasze dochody nie przekraczają znacznie średniej krajowej, poszukajmy firm, które będą skłonne nam zaufać.

Inne rozwiązania

Jeśli mamy problemy ze spłatą bieżącego zobowiązania, nie załamujmy się. Nawet w takiej sytuacji mamy kilka możliwości. Przede wszystkim najgorsze, co możemy zrobić to czekać i unikać problemu. Warto odezwać się do firmy, która pożyczyła nam pieniądze i poinformować ją o trudnościach. Obecnie pożyczkodawcy wychodzą naprzeciw potrzebom swoich klientów i są skłonni negocjować w niemal każdej sytuacji. Ich celem jest przede wszystkim utrzymanie konsumenta przy sobie - nawet kosztem prowizji.

Jeśli nie uda nam się dogadać z firmą, w której mamy pożyczkę, możemy poszukać innej, która zdecyduje się przejąć nasze zobowiązanie. Jeśli mamy kilka chwilówek, warto rozejrzeć się za możliwością ich konsolidacji. Zmniejszymy dzięki temu koszty i w razie potrzeby wydłużymy również czas spłaty. To dobre rozwiązanie dla osób, które mają problemy ze spłatą zobowiązania i nie są w stanie dojść do porozumienia z pożyczkodawcą. W internecie z łatwością znajdziemy bowiem firmy gotowe przejąć nasz dług, a i jeszcze dorzucić co nieco gotówki. Oczywiście wszystko to ma odpowiednią cenę. Dlatego zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek rozwiązanie, dokładnie przemyślmy sprawę.

Podoba Ci się?

1056


Czytaj również: