Opinie

Codzienne oszczędzanie - 4 skuteczne porady

Wielu z nas wydaje się, że aby myśleć o oszczędzaniu, trzeba co miesiąc posiadać pokaźną nadwyżkę gotówki. Okazuje się jednak, że nawet niewielkie, codzienne oszczędności mogą skutkować tym, że odłożymy spory kapitał, który możemy przeznaczyć na nieprzewidziane wydatki, wymarzone wakacje czy dodatkowe zakupy. Co ważne, codzienne szukanie oszczędności nie musi wiązać się z dużymi ograniczeniami i liczeniem każdego grosza. Jak więc oszczędzać skutecznie na co dzień?

Czy warto korzystać z kalkulatorów oszczędzania?

Współcześnie internet pełen jest narzędzi, mających na celu pomóc nam w oszczędzaniu. W sieci znajdziemy kalkulatory służące do organizowanie miesięcznego budżetu, rocznych wydatków, oszczędzania na przestrzeni lat czy emerytury. Sprawdźmy, czy warto z nich korzystać.

Ranking darmowych chwilówek grudzień 2017

Grudzień to okres szczególnej aktywności zarówno wśród konsumentów, sklepów, jak i firm pożyczkowych. W handlu i w branży finansowej pojawiają się nowe, sezonowe oferty, mające na celu pomóc nam w świątecznych wydatkach. Przeanalizowaliśmy oferty najpopularniejszych firm pożyczkowych pod kątem przyznawalności, złożoności procedur oraz tego, jak szybko pieniądze trafiają na nasze konto. Oto ranking najlepszych darmowych pożyczek przez internet dostępnych w grudniu.

Chwilówki i konsolidacja - jak to działa

O konsolidacjach kredytów bankowych słyszał prawie każdy. Przydają się, gdy kredytobiorca przytłoczony liczbą rat do spłacenia, łączy ze sobą wszystkie kredyty i spłaca jedną, najczęściej mniejszą ratę. W przypadku banków wiąże się to oczywiście nie tylko z prowizją, ale i wydłużeniem okresu kredytowania. Jednak na dłuższą metę jest opłacalne dla obu stron. Skonsolidowany kredyt jest bowiem sporą ulgą dla domowego budżetu i chroni nas przed wpadnięciem w kłopoty finansowe. Czy rynek usług pozabankowych, oferujący szybkie pożyczki online, również proponuje taką opcję?

Czy można pożyczać, mając zadłużenie komornicze?

“Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem” czy “pożyczka na oddłużanie” to jedne z częściej wpisywanych haseł w wyszukiwarkę. Nieprzemyślane decyzje finansowe, nagłe kłopoty czy choroba mogą sprawić, że z dnia na dzień wpadniemy w pułapkę zadłużenia komorniczego. Wpisując wcześniej wspomniane frazy nie znajdziemy żadnej oferty bankowej dla klientów w takiej sytuacji. Nie oznacza to jednak, że są oni bez wyjścia. Sprawdźmy, co mogą zrobić.

Czy warto korzystać z sezonowych promocji kredytowych?

Rynek usług finansowych aktywnie walczy o klienta. Każdy nowy jest cenny, ponieważ zwykle zostaje przy firmie pożyczkowej lub banku, który wybrał na dłużej. To właśnie sprawia, że instytucje bankowe chętnie proponują nam gotówkę za polecanie swoich produktów lub korzystanie z nich jako nowy klient. Rynek usług pozabankowych obfituje w promocje przez cały rok.

Ranking chwilówek listopad 2017

W listopadzie domowy budżet może trochę odetchnąć, ponieważ wrześniowe czy październikowe wydatki związane z początkiem roku szkolnego są już za nami. Do świąt jeszcze chwila. Jeśli jednak pojawią się jakieś niespodziewane wydatki lub już teraz chcemy zrobić zakupy gwiazdkowe, warto sprawdzić nasz ranking najlepszych chwilówek w dostępnych w listopadzie 2017 roku.

Jak wygląda dziedziczenie Długów?

Spadek jest czymś, co zazwyczaj kojarzy nam się z korzyściami. Ludzie zostawiają swoim potomkom pieniądze, nieruchomości i inne wartościowe rzeczy. Zdarza się jednak też tak, że pozostawione dziedzictwo nie przedstawia wartości, a w skrajnych przypadkach są to po prostu długi. Jak działa polskie prawo w takich przypadkach i w jaki sposób można ustrzec się przed zaległościami finansowymi, których nie zaciągnęliśmy?