Encyklopedia

Jak oszczędzać efektywnie – 5 praktycznych porad

Wielu z nas wydaje się, że żeby oszczędzać, trzeba mieć miesięcznie naprawdę duży dochód. Przez takie podejście odkładanie pieniędzy wydaje się trudne i zarezerwowane dla wąskiej grupy konsumentów. Okazuje się, że we frazesie "oszczędzać może każdy" jest sporo prawdy. Oto pięć praktycznych porad, jak oszczędzać nawet przy niewielkim domowych budżecie.

Pożyczki w małżeństwie

Małżeństwom zdecydowanie łatwiej o większy kredyt bankowy. Zdolność kredytowa jest w ich przypadku wyliczana na podstawie dochodów dwóch osób, przez co o wiele prościej osiągnąć wysoki scoring. Dodatkowym plusem są produkty dedykowane specjalnie dla młodych małżeństw, na przykład kredyty mieszkaniowe udzielane na preferencyjnych warunkach. Wspólna pożyczka to jednak też wspólna spłata. Jakie zasady wchodzą w grę, gdy pojawiają się problemy ze spłacaniem rat czy spłatą mini pożyczki? I co z długami współmałżonka, o których nie wiedzieliśmy?

Pozabankowe pożyczki ratalne – czy gra jest warta świeczki?

Prężnie rozwijające się firmy pożyczkowe dość szybko zaczęły proponować swoim klientom pożyczki ratalne. I choć firmy takie jak Provident nadal kojarzą się z niskimi zobowiązaniami, które trzeba spłacić, na polskim rynku naprawdę mało jest instytucji sprzedających tylko klasyczne ekspresowe pożyczki. Skoro w sektorze pozabankowym również pojawiły się oferty długoterminowych pożyczek, czy są one opcją opłacalną?

Najlepsze darmowe pożyczki – październik 2017

Wiele firm pozabankowych oferuje nowym klientom darmowe pożyczki krótkoterminowe. Jest to świetna okazja na podratowanie domowego budżetu bez dodatkowych kosztów. Rzetelni klienci mogą w ten sposób pożyczyć nawet kilka tysięcy złotych, oddając dokładnie tyle, ile wzięli. Oto lista najlepszych darmowych pożyczek dostępnych w październiku tego roku. Jeśli jeszcze nie korzystaliście z chwilówek, warto rozważyć którąś z tych opcji.

Ranking darmowych pożyczek – 5 najlepszych ofert

Rynek firm pożyczkowych jest współcześnie przebogaty. Sektor pozabankowy działa naprawdę prężnie, a konkurencja jest tak duża, że firmy muszą przeskakiwać się w dogadzaniu klientom i wychodzeniu naprzeciw ich potrzebom. Jednym z takich haczyków jest oferta pierwszej pożyczki za darmo. Jeszcze kilka lat temu była to bardzo atrakcyjna nowość. Z czasem kolejne firmy włączyły się do wyścigu i dzięki temu dzisiaj możemy przebierać w propozycjach.

Co to jest zdolność kredytowa i jak ją budować

Zdolność kredytowa jest jednym z podstawowych wyznaczników branych pod uwagę w czasie przyznawania pożyczki lub kredytu. Choć firmy pozabankowe posiadają łagodniejsze formy weryfikacji klientów, one także zwracają uwagę na historię naszych zobowiązań. Dlatego bardzo ważne jest, aby zarówno do brania pożyczek, jak i ich spłacania podchodzić w sposób odpowiedzialny i starać się budować jak najlepszą historię kredytową. Czym ona właściwie jest i jak sprawić, by była dobra?

Ubezpieczenie pożyczki – jak to działa?

Obecnie ubezpieczenie kredytu lub pożyczki to już standard. Oczywiście nie mówimy tu o produktach jak pożyczki krótkoterminowe, ale gdy w grę wchodzą raty, właściwie każda firma oferuje nam jakąś formę ubezpieczenia. Z jednej strony jest to ogromny plus, ponieważ zarówno firma jak i klient czują się bezpiecznie i mają pewność, że w razie kłopotów ze spłatą obie strony są asekurowane.

O czym trzeba pamiętać, zanim weźmiemy pożyczkę lub kredyt

Dziś z różnych form usług bankowych korzysta właściwie każdy. Trudno wyobrazić sobie życie bez konta bankowego czy karty umożliwiającej płacenie w sklepach czy szybkie wypłaty gotówki. Do najpopularniejszych produktów branży finansowej należą też kredyty czy karty debetowe, pozwalające na swobodniejszy obrót gotówką lub wymarzone inwestycje. Nasze decyzje finansowe mają bezpośredni wpływ na to, czy w przyszłości otrzymany wymarzony kredyt na mieszkanie czy wakacje. O czym więc pamiętać, nim zaczniemy starać się o podpisanie umowy z bankiem lub firmą pożyczkową.

Słowniczek podstawowych pojęć kredytowych

Znajomość pojęć kredytowych to bardzo przydatna rzecz. Dzięki temu łatwiej będzie nam się poruszać w bogatym i skomplikowanym rynku usług finansowych. Kredyt czy pożyczka to znakomity sposób na podratowanie domowego budżetu. Zanim jednak przejdziemy do porównywania ofert, przyjrzyjmy się podstawowej terminologii.

Pożyczki społecznościowe jak to działa i komu się opłaca?

Siła internetu jest ogromna. Dlatego tylko kwestą czasu było wykorzystanie tego potencjału do celów związanych z pieniędzmi. Rozwija się to na 3 sposoby. W sieci powstają strony zrzeszające sponsorów w najróżniejszych gałęziach crowdfundingu, działalności charytatywnej czy pożyczek społecznościowych.

Ile maksymalnie może kosztować chwilówka?

W marcu 2016 roku w naszym kraju weszła w życie ustawa regulująca rynek pożyczek pozabankowych. Zmiany są korzystne dla pożyczkobiorców i dzięki nim osoby chcące wziąć na siebie zobowiązanie finansowe mogą czuć się bezpieczniej. Ustawa wprowadza limit dodatkowych kosztów pożyczki.

Szybkie pożyczki kiedy i komu to się opłaca?

Rynek pożyczek pozabankowych stał się w ostatnich latach atrakcyjną alternatywą dla kredytów bankowych. Coraz więcej z nas starając się o dodatkowe pieniądze sprawdza i rozważa tę opcję. Nic w tym dziwnego.

Najlepsze oferty chwilówek – wrzesień 2017

Prezentujemy 5 najciekawszych propozycji pożyczkowych z oferty firm pozabankowych we wrześniu. Przeanalizowaliśmy sytuację na rynku i wybraliśmy dla was najbezpieczniejsze, najatrakcyjniejsze i najtańsze okazje. Poniższa piątka jest zdecydowanie warta uwagi, jeśli potrzebujecie pieniędzy na szybko, niezależnie od tego, na jaki cel.

Na co zwrócić uwagę, wybierając szybką pożyczkę

Branża pożyczek pozabankowych rozwija się bardzo prężnie. Jak grzyby po deszczu powstają nie tylko firmy, których główny obszar działań to ekspresowa pożyczka. Coraz więcej jest też biur pośrednictwa kredytowego czy witryn, przez które samodzielnie możemy złożyć wniosek o pieniądze.

Piramida finansowa i jak jej uniknąć

Łatwe pieniądze zawsze kusiły naiwnych. Rozsądek jednak podpowiada, że duży zysk nigdy nie przychodzi bez ryzyka. Historie z wielu krajów pokazują, że zawsze znajdą się inwestorzy chcący wykorzystać chęć szybkiego zysku i niewiedzę innych osób.

Jak wyjść z długów. Porady w trudnych sytuacjach

W dzisiejszym świecie bardzo łatwo skusić się na ekspresową pożyczkę czy pierwszy kredyt. Szereg instytucji finansowych proponuje całe multum rozwiązań, które mogą podratować nasz domowy budżet czy umożliwić kupno wymarzonej rzeczy. Łatwość otrzymania pożyczki sprawia, że coraz więcej osób korzysta z takich rozwiązań. Dopóki nasza sytuacja finansowa jest stabilna, spłata idzie gładko. Jednak kiepskie decyzje finansowe lub zdarzenia losowe mogą sprawić, że pojawią się kłopoty. Jak sobie z nimi radzić?

Sprzedaż nieruchomości dłużnika – kiedy następuje i na jakich zasadach

Wydawałoby się, że temat ten dotyczy wyłącznie sytuacji, w których w grę wchodzi nasza hipoteka. Czyli takich, gdzie na przykład wzięliśmy pożyczkę pod zastaw mieszkania. Niestety tak nie jest i w zasadzie każde większe zobowiązanie może zostać spłacone poprzez sprzedaż naszej nieruchomości. Nawet jeśli jest to wysoki kredyt gotówkowy.

Dlaczego pożyczamy? Różnice między pożyczką a kredytem w banku

Są w życiu sytuacje, kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki. Niezależnie, czy chodzi o nagłe zobowiązanie do pokrycia, czy o inne potrzeby, mamy do dyspozycji szereg korzystnych rozwiązań finansowych. Możliwości różnią się oczywiście szczegółami. Dlatego ważne jest, żebyśmy byli świadomi swoich potrzeb i w oparciu o nie dobrali idealne rozwiązanie. Dzięki różnorodności rynku pożyczek mamy pewność, że znajdziemy produkt właściwy dla naszej sytuacji, dlatego nie wahajmy się szukać.

Umowa przy pożyczkach i kredytach. Na co zwrócić uwagę?

O tym, że należy czytać wszystkie dokumenty przed ich podpisaniem, wie właściwie każdy. Teoria jednak nie zawsze idzie w parze z praktyką i z pośpiechu lub nieuwagi nie czytamy dokładnie zawieranych umów. Rzadko jest to rozsądne, jednak przy umowach kredytowych, nawet jeśli w grę wchodzi tylko mikropożyczka, może przynieść naprawdę poważne konsekwencje. Czytać więc trzeba. A na co zwracać uwagę przy czytaniu?

Co warto wiedzieć, zanim weźmiesz pożyczkę?

O tym, że należy czytać umowę przed jej podpisaniem i sprawdzać wszystkie warunki pożyczki, wie każdy odpowiedzialny kredytobiorca. W gąszczu coraz to nowych ofert i produktów bankowych można się jednak pogubić. Szczególnie jeśli rozważamy wzięcie mikropożyczki przez internet. Dlatego prezentujemy kilka niezbędnych zasad i regulacji prawnych, których znajomość ułatwi wam życie. Bez względu na to, czy decydujecie się na bank czy firmę pożyczkową.

Strony